Helal Kozmetik Belgesi
    Helal Kozmetik Belgesi Yönetim Sistemi ;

İslami şartlara uygun olan bileşenlerden üretilmiş bakım ve güzellik ürünlerini ifade eden sertifikalı ürünler, "Helal Kozmetik" olarak adlandırılır.

 

Kozmetik ürünler için de sertifikasyon yapıldığından, tüketiciler tarafından ciddi bir talep gören Helal Kozmetik sertifikasyonu, ürünün bileşenlerinin tedarikinden imalatına ve dağıtım aşamalarına kadar tüm süreçlerde uygulanmaktadır.

 

Üretim zinciri boyunca helal kapsamına dahil kozmetiklerin, helal olmayan maddelerle temasını engellemesi gerekmektedir. Bu nedenle, hammaddelerin kaynakları bilinmeli ve helal şartlarına uygun olmalıdır.

 

Helal belgesi olan ürünler, her bir bileşenin menşei ve satın alınan ve kullanılan ürünün imalat zinciri üzerinde dini reçetelere bağlılığı garanti ettiğinde "helal" olarak adlandırılır. Ayrıca, bazı ülkelerde Helal sertifikası, belirli ürünlerin ülkeye girişi ve sonraki pazarlaması için temel bir gümrük şartıdır.

 

Kozmetik Ürünlerde Helal kozmetik belgesi, ürünlerin İslami inanç pazarlarına ulaşmasını sağlarken, aynı zamanda İslam toplumunun güvenirliliğine destek olmaktadır. Ürünlerin helal olması, firmaların satın alma gücünü de artırmaktadır.

    Konuyla Alakalı Makaleler ;
    Organik Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Organik Sertifikasyon
    Doğal Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Doğal  Sertifikasyon
    Kozmetik Helal Belgesi ve Belgelendirme Aşamaları Nelerdir
    Kozmetik Ürünler için (GMP) ISO 22716 Belgelendirme

    QRS Belgelendirme Helal Kozmetik Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. Helal Kozmetik Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Helal Kozmetik Belgelendirme talepleriniz için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
İmbatlı Mah. Anadolu Cad. No:312 Kat:3 Daire:6
(Grand Corner Plaza) Karşıyaka/İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.