VEGAN Belgesi
    VEGAN Belgesi ;

    Hayvansal ürünler içermeyen, ayrıca canlı hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler için akredite kuruluşlar tarafından verilen Vegan Belgesi, bir sertifikadır. Vegan belgesine sahip ürünlerde vegan etiketi bulunur ve bu ürünler, vegan tüketiciler tarafından rahatlıkla kullanılabilirler.

 

Vegan sertifikası almak için en önemli husus, tarafsız ve bağımsız bir akredite belgelendirme firması ile çalışmaktır. Akredite bir belgelendirme kuruluşu tarafından verilen onaylar ve belgeler, tüm dünyada geçerlidir.

 

Bugün birçok firma, hayvansal içeriklerden kaçınmakta ve tüketicilerin taleplerine göre hareket etmektedir. Üretici firmalar, vegan standartlarına uygun seçenekler sunarak, bu ürünlere vegan sertifikası almayı hedeflemekte ve bilinçli tüketiciler için tercih edilen bir işletme olmaya çalışmaktadırlar.

 

Günümüzde, birçok restoran ve markette vegan seçenekleri bulunmaktadır. Ancak veganlar için konu sadece gıda ürünleriyle sınırlı değildir. Örneğin, kürkler ve deri ürünleri veganlar tarafından tercih edilmez.

 

    Vegan Belgesi Nasıl Alınır?

 

Vegan sertifikası almak için, tarafsız, bağımsız ve akredite bir laboratuvarın, yiyecek, içecek, kozmetik, giyim gibi ürünlerin hayvansal ürün veya hayvansal yan ürün bulunmadığını, bu ürünlerin canlı hayvan üzerinde test edilmediğinin ve tamamen vegan şartlarına uygun olarak üretildiğinin onaylaması ve raporlaması şarttı vardır.

 

Vegan yaşam sitilini ve beslenme şeklini benimseyen tüketiciler genellikle satın alma kararlarını daha katı, düşünceli ve bilinçli bir şekilde yaparlar. Bu nedenle, üretici işletmelerin ürünlerinin vegan olduğunu söylemeleri yeterli değildir. Çünkü vegan tüketiciler her ürünün içeriğini araştırmakta ve vegan şartlarına uygun olarak üretildiğinden emin oldukları ürünleri tercih etmektedirler.

 

Ancak, üreticilerin çoğu üretim süreçlerindeki kaynakların nereden elde edildiği, tedarik zincirinde vegan standartlarına uygun olup olmadığı, ve bu standartları kontrol eden bir sistemin varlığı konusunda dürüst olmayabilirler. Bu nedenle, belgeli ve etiketli vegan ürünler, vegan tüketiciler için daha güvenilir bir seçenek olarak öne çıkar.

 

Vegan sertifikası almak için, tarafsız, bağımsız ve akredite bir laboratuvarın, yiyecek, içecek, kozmetik, giyim gibi ürünlerin hayvansal ürün veya hayvansal yan ürün bulunmadığını, bu ürünlerin canlı hayvanlar üzerinde test edilmediğinin ve tamamen vegan şartlarına uygun olarak üretildiğinin onaylaması ve raporlaması gerekmektedir. Bu sertifikalar, tüketicilere güven verir ve üreticilerin ürünlerinin gerçekten vegan olduğunu garanti altına alır.

 

    QRS Quality vegan belgelendirme firması, ulusal ve uluslararası firmalar tarafından akredite edilen laboratuvarlarda, modern test cihazları kullanarak dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamakta ve bu alanda sürekli kendilerini geliştirmektedirler. Bu laboratuvarlar, vegan ve vejetaryen sertifikası hizmetleri de sunmaktadır.

 

    QRS Belgelendirme Vegan Belgesi konusunda Yetkili akredite bir belgelendirme firmasıdır. Vegan Belgelendirmelerinizi firmamızdan yaptırabilirsiniz. Vegan Belgelendirme konusunda profesyonel destek almak için alanında uzman ekibimizi aramaktan çekinmeyiniz, Vegan Belgesi Talepleriniz için  0232 364 49 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
İmbatlı Mah. Anadolu Cad. No:312 Kat:3 Daire:6
(Grand Corner Plaza) Karşıyaka/İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.